Przejdź do treści

Zachodniopomorskie – SpoKREWnieni służbą

Pracownicy Zachodniopomorskiego Urzędu Wojewódzkiego w Szczecinie i Koszalinie przyłączą się do akcji „SpoKREWnieni” służbą.

Jutro (środa, 7 marca) pod urzędem w Szczecinie, a 29 marca pod delegaturą ZUW w Koszalinie, ustawiony będzie „Krwiobus”. Pracownicy urzędu, służb zespolonych, inspekcji i straży, ale też wszyscy, którzy chcą i mogą oddać ten najcenniejszy dar, jakim jest krew dla potrzebujących, będą mogli skorzystać z tego ułatwienia.

„Krwiobus” pod urzędem stanie w ramach drugiej edycji akcji, której patronuje minister spraw wewnętrznych i administracji pod hasłem „SpoKREWnieni służbą”. Ideą akcji jest oddanie krwi wszystkim potrzebującym ludziom w Polsce i jednoczesne uhonorowanie w ten sposób pamięci Żołnierzy Wyklętych, których święto obchodziliśmy 1 marca. „Krew jest bezcennym darem w czasie pokoju, równie bezcennym jak ofiarna walka Żołnierzy Wyklętych o Niepodległość.” – czytamy w informacji MSWiA.

„Krwiobus” ustawiony będzie przed budynkiem ZUW w Szczecinie 7 marca,
w godz. 9.00-14.00, a na parkingu przed delegaturą ZUW w Koszalinie 29 marca,
w godz. 11.00-15.00.

JAK PRZYGOTOWAĆ SIĘ DO ODDANIA KRWI?
KANDYDAT NA DAWCĘ KRWI LUB DAWCA KRWI POWINIEN:
– w ciągu doby poprzedzającej oddanie krwi wypić ok. 2 l płynów (woda mineralna, soki)
– być wyspanym
– spożyć lekki posiłek (np. pieczywo, chuda wędlina, ser biały, dżem), nie spożywać alkoholu w dniu poprzedzającym oddanie krwi

Nie wolno oddawać krwi podczas infekcji (również katar czy przeziębienie) lub jeśli przyjmuje się leki. Zgłaszający się do oddania krwi powinien posiadać przy sobie dokument ze zdjęciem potwierdzający tożsamość i numer PESEL (może to być dowód osobisty, prawo jazdy lub paszport, a dawca wielokrotny – również legitymację Honorowego Dawcy Krwi).

Centrum prasowe
wojewody zachodniopomorskiego

%d bloggers like this: