Przejdź do treści

ZAPADŁ WYROK DLA KIEROWCY BMW, KTÓRY DRASTYCZNIE ZŁAMAŁ PRZEPISY DROGOWE

Sprawa prowadzona przez szczecińskich policjantów trafiła na wokandę sądową. Nieodpowiedzialny kierujący odpowiadał za popełnione wykroczenia drogowe min. ominięcie przed pasami auta, które przepuszczało pieszą i niezatrzymanie się przed „zebrą”. 20 – latek stracił prawo jazdy i usłyszał wyrok skazujący.

Do szczecińskich policjantów trafiło wideo z samochodu, które zarejestrowało skrajnie nieodpowiedzialną jazdę kierowcy bmw. Do zdarzenia doszło 2 lutego br. około godz. 16:00 na ul. Niemierzyńskiej. Kierujący samochodem osobowym marki BMW nie zachowując szczególnej ostrożności nie ustąpił pierwszeństwa kobiecie znajdującej się na wyznaczonym przejściu dla pieszych, czym spowodował zagrożenie bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

Policjanci po trzymaniu wideo z samochodu, które zarejestrowało skrajnie nieodpowiedzialną jazdę kierowcy bmw, ustalili kierującego. Funkcjonariusze zatrzymali prawo jazdy 20 – latkowi a sprawa trafiła do sądu.

Sąd uznał 20 – latka winnym zarzucanych mu czynów i wymierzył obwinionemu karę grzywny w wysokości 3.000 złotych, orzekł wobec niego zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych na okres 6 miesięcy i obciążył kosztami postępowania.

Ta sprawa to kolejny przykład na coraz częstszy brak zgody uczestników ruchu drogowego na łamanie przepisów przez innych, czy to kierowców, czy pieszych. Dziękujemy w tym konkretnym przypadku mężczyźnie, który przekazał nagranie.

Dziękujemy także innym, którzy przejawy łamania zasad bezpieczeństwa zgłaszają na adres stopagresjinadrodze@zachodniopomorska.policja.gov.pl.

W roku 2017 wpłynęło ponad 400 informacji, z których blisko połowa zakończyła się wnioskami o ukaranie piratów drogowych.

Zespół Prasowy KWP w Szczecinie