Przejdź do treści

Zachodniopomorskie – Nagrody „Pro Arte”. Więcej czasu na zgłoszenia

Nagrody „Pro Arte”. Więcej czasu na zgłoszenia

Artyści z wybitnymi osiągnięciami, aktywiści zaangażowani w promowanie kultury, ludzie sztuki. Bez nich kultura Pomorza Zachodniego nie byłaby tak kolorowa i różnorodna. Z myślą o docenieniu takich osób od sześciu lat przyznawane są Nagrody Marszałka „Pro Arte”. Będzie więcej czasu na zgłoszenie kandydatów, bo termin składania wniosków przedłużony został do 16 kwietnia br.

Nagrody „Pro Arte” przyznawane są za wybitne osiągnięcia w dziedzinie twórczości artystycznej, upowszechniania i ochrony kultury w województwie zachodniopomorskim. To wyróżnienia za całokształt działalności lub osiągnięcia o istotnym znaczeniu dla regionu.

Nominacje mogą zgłaszać instytucje kultury, szkoły artystyczne, związki, fundacje i stowarzyszenia działające w sferze kultury, organy administracji rządowej i jednostki samorządu terytorialnego oraz przedstawiciele środowisk twórczych.

Każdy laureat nagród „Pro Arte” otrzymuje statuetkę dłuta krakowskiego artysty Andrzeja Litwy oraz nagrodę finansową w wysokości 10 tys. zł brutto. Laureatów poznamy w trzecim kwartale roku.

Wszystkie niezbędne informacje, w tym szczegółowy regulamin konkursu i wniosek zgłoszeniowy w linku: https://kultura.wzp.pl/index.php/aktualnosci-3/708-konkurs-o-nagrody-pro-arte-marszalka-wojewodztwa-zachodniopomorskiego-za-wybitne-osiagniecia-w-dziedzinie-kultury-6