Przejdź do treści

POLICJA – PODSUMOWANIE DZIAŁAŃ „ KASKADOWEGO POMIARU PRĘDKOŚCI” W ZACHODNIOPOMORSKIM

W niedzielę w związku z kończącymi się zimowymi feriami w całym kraju prowadzony był kaskadowy pomiar prędkości. Celem działań było egzekwowanie od kierujących przestrzegania ograniczeń prędkości.

Ogólnopolskie działania kontrolno – prewencyjne były prowadzone również na terenie województwa zachodniopomorskiego.

W niedzielę 25 lutego 2018r. nie odnotowaliśmy w naszym regionie żadnego wypadku drogowego.

Niedzielne kontrole prowadzone były na terenie podległym 12 jednostkom zachodniopomorskiej Policji. Kaskadowy pomiar prędkości był prowadzony w ponad 70 miejscach na wybranych drogach wojewódzkich i drogach krajowych.

Według wstępnych ustaleń podczas niedzielnych działań zachodniopomorscy policjanci skontrolowali blisko 900 pojazdów, ujawnili ponad 550 wykroczeń dotyczących przekroczenia dozwolonej prędkości i zatrzymali do kontroli kierujących, którzy przekroczyli dozwoloną prędkość w terenie zabudowanym o ponad 50 km/h.

W samym Szczecinie policjanci również od wczesnych godzin porannych sprawdzali prędkość, z jaką poruszają się kierujący po ulicach naszego miasta. Wykorzystywali do tego zarówno ręczne mierniki prędkości, jak i również oznakowane i nieoznakowane wideorejestyratory.

Tego dnia funkcjonariusze szczecińskiej drogówki zatrzymali dwa blankiety prawa jazdy za przekroczenie prędkości o 50 km/h w obszarze zabudowanym oraz ujawnili około 170 przekroczeń prędkości przez kierujących.
Takie działania z pewnością zostaną powtórzone w najbliższym czasie. Mamy nadzieję, że będą skuteczną bronią do walki z „ piratami drogowymi” i ostudzą ich zapał do brawurowej jazdy.

Apelujemy o rozwagę i stosowanie się do zasad bezpieczeństwa w ruchu drogowym nie tylko podczas trwania policyjnych działań.

Kierujący, którzy nie będą stosować się do ograniczeń prędkości, a szczególnie ci, którzy będą tę prędkość rażąco przekraczać muszą liczyć się z konsekwencjami.

asp.szt.. Irena Kornicz / st. asp. Kucharska Marta

zdjęcia : WRD KMP w Szczecinie