POLICJA – W TROSCE O LUDZI BEZDOMNYCH

0
2

W związku z falą mrozów policja apeluje o wzmożoną czujność i zwracanie szczególnej uwagi na wszystkie osoby, których życie może być zagrożone. Zima i spadek temperatury to ciężki okres dla osób bezdomnych. Często szukają oni schronienia w opuszczonych budynkach, piwnicach, na terenie ogródków działkowych. Miejsca te pozbawione są ogrzewania i okien, bardzo często zagrożone są katastrofą budowlaną.
Już po raz kolejny koszalińscy policjanci sprawdzali miejsca, gdzie z ich wiedzy wynika, że przebywają w nich osoby bezdomne.

Głównym celem takich działań jest troska o los osób bezdomnych, a także namawianie ich do skorzystania z pomocy oferowanej przez różne ośrodki i instytucje znajdujące się na terenie Koszalina.

Nie bądźmy obojętni na widok osób potrzebujących pomocy, zwracajmy uwagę na dzieci i osoby starsze. Pamiętajmy o bezdomnych, kalekich i osobach mieszkających samotnie. Wielokrotnie od naszej wrażliwości i chęci niesienia pomocy zależy ich życie. O każdej niepokojącej sytuacji należy informować służby ratownicze.

Apelujemy również o ostrożność podczas dogrzewania się elektrycznymi piecykami, które pozostawione na noc lub bez opieki mogą być powodem pożaru. Niebezpieczne może być także zbyt szczelne izolowanie pomieszczeń, w których pracują piece lub kominki. Brak odpowiedniej wentylacji może prowadzić do groźnego zatrucia czadem.

Skuteczność prowadzonych działań uzależniona jest również od aktywności mieszkańców. Pamiętajmy, że obowiązkiem każdego z nas jest reagowanie na cudzą krzywdę. Nie bądźmy obojętni wobec tych, którzy zwłaszcza teraz mogą potrzebować naszej pomocy. Wystarczy tylko jeden telefon pod numer 112 lub 997 by uratować czyjeś życie.

Policja