Przejdź do treści

NA PODWÓJNYM GAZIE I Z PRZEKROCZONĄ PRĘDKOŚCIĄ

Policjanci drogówki każdego dnia kontrolują prędkość i trzeźwość kierujących, niestety ciągle zdarzają się kierowcy, którzy bagatelizują obowiązujące przepisy i zakazy.

Oprócz kierujących pod wpływem alkoholu coraz częściej mamy do czynienia z kierowcami pod wpływem środków działających podobnie do alkoholu. Łatwość dostępu tych substancji oraz chęć ich spróbowania powoduje, że sięga po nie duża ilość, zwłaszcza młodych kierowców. W minioną środę funkcjonariusze szczecińskiej drogówki zatrzymali pięciu kierujących na tzw. „ podwójnym gazie” – trzech z nich była pod wpływem środków działających podobnie do alkoholu.

Jeden z kierujących „wpadł” podczas pomiaru prędkości. Poruszał się on z prędkością 72 km/h w miejscu, gdzie obowiązuje ograniczenie do 50 km/h. Kierujący chcąc uniknąć kontroli nie zatrzymał się we wskazanym przez funkcjonariuszy miejscu. Po krótkim pościgu został zatrzymany. Od mężczyzny wyczuwalna była woń alkoholu. Kierowca sam przyznał się , że zażywał substancje zabronione oraz spożywał alkohol. Urządzenie do badania stanu trzeźwości wskazało około promila alkoholu w wydychanym powietrzu, potwierdzono również zażywanie substancji zabronionych. Takie substancje znaleziono również przy kierującym. Pojazd, którym się poruszał został odholowany, a kierowcy zostało zatrzymane prawo jazdy. Dalsze czynności wobec mężczyzny będą wykonywane przez policjantów Komisariatu Policji Szczecin Pogodno.

Tego samego dnia funkcjonariusze szczecińskiej drogówki zatrzymali również kierującego, który w terenie zabudowanym „ rozpędził się” do 106 km/h, w miejscu, gdzie obowiązuje ograniczenie do 50 km/h. Kierowcy zostało zatrzymane prawo jazdy, a on sam został ukarany mandatem karnym.

st. asp. Kucharska Marta