Przejdź do treści

Zachodniopomorskie – „50 +”- KIEROWCO UWAŻAJ, ZOBACZ JAK JAK ŁATWO MOŻNA STRACIĆ UPRAWNIENIA DO KIEROWANIA POJAZDAMI

Policjanci stargardzkiego Wydziału Ruchu Drogowego wzmocnieni o radiowóz nieoznakowany z wideo rejestratorem marki BMW w miniony weekend prowadzili działania ukierunkowane na ujawnianie kierujących którzy poruszali się brawurowo po drogach naszego powiatu.

Zadaniem mundurowych było optymalne zapewnienie bezpieczeństwa w ruchu drogowym wszystkim jego uczestnikom w związku z kończącymi się feriami zimowymi w naszym województwie. Funkcjonariusze nie akceptowali żadnych zachowań kierujących, które nawet w najmniejszym stopniu powodowały zagrożenie w ruchu drogowym. Wynikiem tego typu działań było ujawnienie trzech kierujących którzy złamali przepisy.

Do pierwszego takiego zdarzenia doszło w Stargardzie na ul. Broniewskiego. Kierujący samochodem marki Hyundai, mieszkaniec Stargardu na ograniczeniu prędkości do 60 km/h poruszał się z prędkością 117 km/h.

Drugie rażące wykroczenie popełnił mieszkaniec Stargardu, który na drodze pomiędzy miejscowościami Kobylanka- Morzyczyn jechał z prędkością 117 km/h, gdzie na wskazanym odcinku drogi prędkość dopuszczalna przepisami wynosiła 50 km/h.
Ponadto kierujący podjął manewr wyprzedzania innego uczestnika w miejscu niedozwolonym na podwójnej linii ciągłej.

Dopuszczalną prędkości przekroczył także kierowca Goleniowa, który na wjeździe do Szczecina poruszał się z prędkością 157 km/h.

W związku z popełnionym wykroczeniem polegającym na przekroczeniu dozwolonej prędkości w obszarze zabudowanym o 50 km/ h kierującym zostały zatrzymane uprawnienia do kierowania pojazdami na okres trzech miesięcy. Ponadto podczas działań kilkunastu kierujących ukarano mandatami karnymi.

st. asp. Krzysztof Wojsznarowicz/AG