Przejdź do treści

Choszczno – BUTLE Z GAZEM „ZNIKNĘŁY” ZE STOJAKA

Noc z 29 na 30 stycznia nieznany sprawca postanowił spożytkować na kradzież z włamaniem. Amator cudzej własności z terenu posesji na terenie Gminy Choszczno dokonał kradzieży dwóch butli gazowych o łącznej wartości 260 zł.

30 stycznia rano stało się jasne, że ktoś pod osłoną nocy wszedł na ogrodzony teren, a następnie przywłaszczył 2 butle, napełnione gazem. Wartość strat oszacowano na 260 zł.
Policjanci podejrzewali 22 letniego mieszkańca powiatu choszczeńskiego, który mógł mieć coś wspólnego z kradzieżą butli. Przypuszczenia policjantów potwierdziły się. Podczas prowadzonych czynności kryminalni z Komendy Powiatowej Policji w Choszcznie ustalili, że mężczyzna włamał się do stojaka i ukradł butle gazowe, w jego mieszkaniu znaleźli skradzione mienie. Mężczyzna nie kwestionował swojej winy.

Zebrany w sprawie materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie 22 – latkowi zarzutu kradzieży z włamaniem. Za przestępstwo, którego się dopuścił grozić mu może kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.