Przejdź do treści

Pół miliona na zachodniopomorski sport

Kluby sportowe będą promowały Pomorze Zachodnie. Rusza konkurs, w którym na ten cel jest pół miliona złotych. Środki przewidziane są dla tych klubów, których drużyny występują w najwyższych ligach. Wnioski można składać do 26 lutego br.

To szósta edycja konkursu. Od 2013 roku samorząd województwa wsparł kluby sportowe łączną kwotą ponad 2 mln zł.

– Na Pomorzu Zachodnim urodziło się wielu wybitnych sportowców: mistrzów, rekordzistów, medalistów. Wielu znakomitych zawodników występuje w naszych drużynach. To olbrzymi potencjał do tego, aby propagować zdrowy tryb życia i angażowanie się w sportowe pasje. Tym działaniem wspieramy najlepsze drużyny Pomorza Zachodniego i wspólnie budujemy markę naszego regionu – podkreśla marszałek Olgierd Geblewicz.

Konkurs zorganizowany został w siedmiu kategoriach, które przewidziane są dla klubów posiadających drużyny w najwyższych klasach rozgrywkowych piłki nożnej, futsalu, piłki ręcznej, siatkowej, koszykówki, futbolu amerykańskiego. W sportach wodnych środki wspomogą organizację wydarzeń o randze Mistrzostw Świata, Europy oraz Polski rozgrywanych w naszym regionie.

Logo na koszulkach, sprzęcie czy w otoczeniu sportowych aren to skuteczny sposób na promocje. Wpływa na to wysoka oglądalność zawodów na żywo i w transmisjach, ale także prestiż wynikający z udziału na najwyższym szczeblu rozgrywek. Obecność logotypu i nazwy Pomorza Zachodniego na materiałach wizualnych i strojach zachodniopomorskich klubów buduje też lokalną tożsamość. Warto pamiętać, że dany klub reprezentuje nie tylko miasto, w którym funkcjonuje, ale i cały region.

Realizowane przez kluby świadczenia są różnorodne, od umieszczenia logo na strojach sportowych, przez oznakowanie gadżetów, szalików, sprzętu, bandy LED na obiektach, aż po zapowiedzi spikera podczas zawodów.