Przejdź do treści

Zachodniopomorskie – Policja – OSTATNI WEEKEND FERII

Za nami ostatni weekend ferii. Łatwo było zauważyć zwiększone natężenie ruchu pojazdów. Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego KMP w Szczecinie zintensyfikowali w tym czasie kontrole drogowe celem wyeliminowania z ruchu kierujących na tzw. podwójnym gazie lub znajdujących się pod wpływem środków działających podobnie do alkoholu.

Na celowniku szczecińskiej drogówki znaleźli się także kierujący, którzy zapominali o obowiązujących ograniczeniach prędkości. Działania prowadzone były pn. „Bezpieczne ferie 2018” oraz „Bezpieczna droga do celu”.

Funkcjonariusze szczecińskiej drogówki tylko przez ostatnie dni ferii zatrzymali 5 kierujących, którzy przekroczyli prędkość w mieście o 50 km/h. Niestety zdarzyli się i tacy, którzy wsiedli „ za kółko” na tzw. podwójnym gazie.

Policjanci drogówki zatrzymali 7 takich kierujących, z czego trzech z nich było pod wpływem substancji działających podobnie do alkoholu. Zostali również zatrzymani kierujący, którzy wsiedli do pojazdu, pomimo sądowego zakazu .

Apelujemy i przypominamy o odpowiedzialności, jaka spoczywa na osobach kierujących pojazdami. Musimy mieć świadomość, ze nietrzeźwy kierowca jest zagrożeniem nie tylko dla siebie, ale również dla innych uczestników ruchu. Konsekwencje jazdy „na podwójnym gazie” mogą być tragiczne.

st. asp. Kucharska Marta/AG