Przejdź do treści

Policja Zachodniopomorskie – BEZPIECZNA PODRÓŻ – POWROTY Z FERII

Od początku ferii zimowych trwają policyjne działania „Bezpieczna droga do celu”. Adresatami tej akcji to przede wszystkim kierowcy oraz pasażerowie, którzy są uczestnikami wyjazdów na zimowy wypoczynek lub powrotów do miejsca zamieszkania. Szczecineccy policjanci podczas „Bezpiecznych ferii 2018” również włączyli się w to przedsięwzięcie.

Policjanci Ogniwa Ruchu Drogowego szczecineckiej komendy przeprowadzali na terenie Szczecinka wzmożone kontrole drogowe. Mundurowi zawracali uwagę na trzeźwość kierujących, stan techniczny pojazdów oraz sposób przewożenia pasażerów.

Policjanci szczególną uwagę zwracali na sposób przewożenia dzieci – czy zapięte są odpowiednio pasami bezpieczeństwa lub znajdują się w fotelikach bezpieczeństwa lub innych urządzeniach przytrzymujących. Na celowniku policyjnych radarów byli także kierujący, którzy nie stosowali się do obowiązujących ograniczeń prędkości lub znaków drogowych.

Podczas wczorajszych działań policjanci przeprowadzili ponad 50 kontroli stanu trzeźwości – nie ujawniono kierowcy znajdującego się pod wpływem alkoholu. Natomiast nie zabrakło kierujących, którzy nie stosowali się do znaków drogowych, a dokładnie do zakazu wjazdu. Policjanci za to wykroczenie nałożyli na kierujących dwa mandaty karne.

W ramach akcji „Bezpieczna droga do celu” mundurowi wręczali kierującym, jak i pasażerom materiały edukacyjne dotyczące bezpieczeństwa podczas podróży.

asp. Ewa Zaglewska/AG