Przejdź do treści

Zachodniopomorskie: najbardziej zinformatyzowani mieszkańcy w Polsce

Polskie wybrzeże aktywne w wirtualnym ruchu!

Zachodniopomorskie: najbardziej zinformatyzowani mieszkańcy w Polsce

Województwo przoduje w wykorzystaniu nowoczesnych technologii. Mieszkańcy zachodniopomorskiego korzystają z komputerów najczęściej spośród całego kraju. Regularnie zagląda do nich ponad 78 proc. osób! Taka aktywność pomaga utrzymywać kontakt ze znajomymi, pracować zdalnie, czy robić wygodnie zakupy online.

Polakom coraz trudniej choć na chwilę wyrwać się z wirtualnego świata i oderwać od nowoczesnych technologii. Trudno się dziwić. Niezwykle pomagają one w życiu. Dziś ciężko sobie wyobrazić funkcjonowanie bez laptopów czy smartfonów. Ta tendencja dotyczy nie tylko młodych ludzi, ale co cieszy: coraz więcej seniorów także ułatwia sobie codzienność, korzystając z podobnych sprzętów.

Zachodniopomorskie przy komputerze i w internecie

Okazuje się, że najbardziej przywiązani do komputerów są mieszkańcy województwa zachodniopomorskiego. Potwierdza to raport przygotowany przez Główny Urząd Statystyczny, pt. „Społeczeństwo informacyjne w Polsce. Wyniki badań statystycznych z lat 2013-2017”.

To właśnie w Zachodniopomorskiem największa liczba osób w Polsce, bo aż 86,1 proc. korzysta z komputerów. 78,2 proc. robi to regularnie. Najczęściej do laptopów zaglądają nie w ramach obowiązków służbowych, ale po pracy (73,4 proc.).

84,4 proc. mieszkańców województwa posiada też dostęp do Internetu. Systematycznie używa go 79,2 proc., co znów jest najlepszym wynikiem w kraju.
Prosty kontakt z przyjaciółmi i zakupy online

Te liczby to najlepszy dowód, że mieszkańcy regionu doskonale wykorzystują istniejące udogodnienia. Stały dostęp do komputerów czy wirtualnej rzeczywistości to np. możliwość utrzymywania kontaktu z rodziną, przyjaciółmi, znajomymi nawet jeśli są oddaleni od tysiące kilometrów.

– Coraz popularniejszym trendem wynikającym z intensywnej informatyzacji jest także robienie zakupów online – mówi Robert Giersz, Dyrektor Biura Usług Kurierskich Paczka w RUCHu. – Dawniej, wielu internautów podchodziło do nich sceptycznie. Teraz osoby, które nie korzystają z tej opcji, należą do rzadkości. Najczęściej zamawiamy kosmetyki, buty, odzież czy książki. W takim przypadku warto zwracać uwagę na cenę oferowanej przesyłki, żeby nie okazało się, iż kosztuje nas to prawie tyle samo, co zakupione rzeczy. Dlatego atrakcyjną propozycją jest Paczka w RUCHu. To tania opcja, która pozwala odebrać przesyłkę w najbardziej dogodny dla nas sposób.

Komfort i oszczędność

W Świnoujściu punktów, gdzie można odebrać zakupy zamówione w Internecie, jest 3. Znajdują się w różnych częściach miasta, tj., przy ul. Staszica 12A, Paderewskiego 26 i przy ul. Monte Cassino 10, lok. 3. Jak widać, jakkolwiek zaplanujemy naszą trasę, te punkty zawsze są po drodze.

Paczka w RUCHu też świetny sposób, aby oszczędzać czas i pieniądze. Być może dzięki temu kolejne badania GUS wykażą, że mieszkańcy woj. zachodniopomorskiego przeganiają resztę kraju nie tylko pod względem informatyzacji, ale również wybierania najbardziej korzystnych cenowo rozwiązań.