Zachodniopomorskie – Policja – UWAŻAJMY NA DROGACH – NADAL TRUDNE WARUNKI

0
3

Podziel się na Facebooku

Tweet (Ćwierkaj) na Twitterze

Od kilku dni w naszym województwie zima intensywnie przypomina o sobie. Opady śniegu czy też marznący deszcz nie ułatwiają jazdy kierowcom. Na drogach panują wtedy szczególnie trudne warunki dlatego apelujemy do kierujących o ostrożność i dostosowanie prędkości do aktualnego stanu nawierzchni. Nie zapominajmy także o drożnym „ korytarzu życia”.
Temperatury okresowo spadają poniżej zera, natomiast nawierzchnia jezdni w wielu miejscach jest wówczas oblodzona i śliska a na drogach zalega błoto pośniegowe. W takich warunkach, kiedy śliska nawierzchnia drogi wydłuża drogę hamowania, nietrudno o kolizje.

Niestety kierujący często zapominają o zachowaniu należytej ostrożności, dlatego przypominamy wszystkim zmotoryzowanym o obowiązku rozważnej i ostrożnej jazdy, dostosowaniu prędkości do panujących warunków i zwrócenie szczególnej uwagi na pieszych, zwłaszcza kiedy

zbliżamy się do przejścia dla pieszych.

Apelujemy, aby w tych okolicach poruszać się z prędkością, która pozwoli na bezpieczne zatrzymanie pojazdu przed przejściem.

Zimą, śliska nawierzchnia drogi wydłuża drogę hamowania, nie zapominajmy więc o tym, zbliżając się do przejść dla pieszych.

Wczoraj po intensywnych opadach śniegu w naszym regionie odnotowaliśmy 90 kolizji na terenie całego województwa. Drogi były przejezdne aczkolwiek tworzyły się korki.

Przypominamy kierującym, że jeżeli widzą, że droga zaczyna się korkować mają obowiązek zjechać na bok pasa aby utworzyć „ korytarz życia”. W ten sposób tworzy się szeroki pas, którym służby ratunkowe mogą dojechać do osób potrzebujących pomocy.

Nie zapominajmy o tym obowiązku! Nikt z nas nie wie, czy sam nie będzie korzystał z takich pomocach służb, nie utrudniajmy więc im pracy.

Przed wyjazdem pamiętajmy także o właściwym przygotowaniu swojego pojazdu do jazdy.

asp.szt. Irena Kornicz