Przejdź do treści

Zachodniopomorskie – Więcej środków dla samorządów

Podziel się na Facebooku

Tweet (Ćwierkaj) na Twitterze

Urząd Marszałkowski kontynuuje program wsparcia modernizacji bazy sportowej w regionie.

Więcej środków dla samorządów

1 350 000 zł przeznaczy w 2018 roku Urząd Marszałkowski na remonty infrastruktury sportowej na Pomorzu Zachodnim. Do lokalnych samorządów trafi o 200 tys. zł więcej niż przed rokiem. Wnioski o dofinansowanie zaplanowanych inwestycji można składać do końca lutego br. O fundusze aplikować mogą samorządy gminne lub powiatowe z województwa zachodniopomorskiego. Maksymalne wsparcie wyniesie do 50% wartości kosztów inwestycji, lecz nie więcej jednak niż 20 tys. zł. Każdy samorząd może ubiegać się o dofinansowanie jednego projektu, a przyznana dotacja musi być wykorzystana do końca grudnia 2018 roku.

– Zainteresowanie programem jest spore, dlatego zdecydowaliśmy się zwiększyć jego budżet. Odpowiednia baza zachęca do aktywności fizycznej, szczególnie dzieci i młodzież, a to przecież w nich pokładamy największe nadzieje na sukcesy sportowe i medale na imprezach rangi międzynarodowej i ogólnopolskiej – mówi zachodniopomorski marszałek Olgierd Geblewicz.

Rok 2018 to kolejny rok, w którym Urząd Marszałkowski dofinansowuje zachodniopomorskim gminom i powiatom koszty budowy, modernizacji czy remontów infrastruktury sportowo-rekreacyjnej. W 2017 roku z przeznaczonego dla nich 1 150 000 zł skorzystały 74 samorządy. Wielkość wsparcia wyniosła od 4 do 18 tys. zł. Remonty, modernizacje i doposażenia objęły m.in. hale sportowe, sale gimnastyczne, stadiony, boiska, zaplecza socjalne, skate parki, korty tenisowe czy siłownie zewnętrzne.

„Program pomocy finansowej dla jednostek samorządu terytorialnego na poprawę i modernizację infrastruktury sportowej” to przedsięwzięcie realizowane w latach 2002, 2005-2008 oraz ponownie od 2014 roku, po zakończeniu programu „Moje Boisko-Orlik 2012”. Dotychczasowe wsparcie w ramach poszczególnych edycji Programu wyniosło prawie 5,5 mln zł. Umożliwiło ono realizację blisko 400 różnych inwestycji poprawiających stan bazy sportowo-rekreacyjnej w regionie.

Więcej informacji o naborze, w tym np. jego założenia i wzór wniosku, dostępne są na stronie internetowej: www.sport.wzp.pl – zakładki: Aktualności lub Inwestycje sportowe – informacja z 18 stycznia 2018 roku.

Biuro Prasowe
Łukasz Jucha
Biuro Prasowe
Urząd Marszałkowski Województwa Zachodniopomorskiego