Przejdź do treści

Zachodniopomorskie – Święto pasjonatów wspinaczki. Wkrótce O! GÓRY

Podziel się na Facebooku

Tweet (Ćwierkaj) na Twitterze

Przegląd Filmów o Górach O! GÓRY po raz kolejny otworzy przed nami magiczny świat gór. W programie filmy, spotkania z wybitnymi ludźmi gór, wystawa malarstwa i konkurs filmów amatorskich.

Wydarzenie odbędzie się w dniach 1-4 lutego br. w Auli Wydziału Elektrycznego Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego w Szczecinie.

To już siódma edycja przeglądu. Patronem jest Tadeusz Piotrowski – szczecinianin, który na przełomie lat 60. i 70. zyskał opinię wybitnego wspinacza.

Należał do ścisłej polskiej czołówki alpinistycznej, a kilka z jego osiągnięć zapisało się na trwałe w historii alpinizmu światowego. Zginął 10 lipca 1986 schodząc z K2 po osiągnięciu wierzchołka nową drogą.

Choć O! GÓRY to przede wszystkim przegląd filmów, to wydarzenie jest miejscem prezentacji wielu dziedzin związanych z górami. Oprócz projekcji, odbędą się m.in. promocje najnowszych wydań literatury górskiej, prezentacje szczecińskich klubów górskich, dyskusje oraz spotkania z gośćmi specjalnymi.

W tym roku swój udział potwierdzili Leszek Cichy, Aleksander Lwow, Bartosz Wnęk, Wojciech Kozakiewicz, Danuta Piotrowska i Anna Kamińska.

Pomorze Zachodnie wspiera organizację przeglądu, a patronat honorowy sprawuje Marszałek Województwa Zachodniopomorskiego Olgierd Geblewicz.

Szczegóły, w tym program wydarzenia na stronie http://ogory.szczecin.pl.