Przejdź do treści

Pogoda – Uwaga! Przed nami około doby z dynamiczną i zmienną pogodą. Wydano ostrzeżenia 2-go i 1-go stopnia. Dziś po południu dostaniemy się pod wpływ szybko przemieszczającego się niżu, który wieczorem dotrze nad Pomorze i dalej kierując się na wschód w piątkowe popołudnie oddali się w kierunku Białorusi. Związany z niżem system frontów atmosferycznych już od godzin okołopołudniowych przyniesie opady śniegu (na północy i wschodzie kraju chwilami dość obfite), deszczu ze śniegiem, a przejściowo również deszczu. Z wędrówką niżu na obszarze kraju związany będzie wzrost prędkości wiatru, który w dzielnicach południowych i centralnych osiągać będzie w porywach 80-110 km/h, a wysoko w górach do 140 km/h. Silny wiatr w połączeniu z opadami śniegu wywoła miejscami zawieje i zamiecie śnieżne. Najintensywniejsze zjawiska wiatrowe wystąpią późno po południu, wieczorem i w nocy z czwartku na piątek. Uwaga – w związku z opadami i silniejszym wiatrem warunki na drogach staną się trudniejsze! Na stronie www.pogodynka.pl/ostrzezenia, można zapoznać się z aktualnymi ostrzeżeniami. Warto dziś zaglądać tam częściej, ponieważ, w trakcie ważności ostrzeżeń wydawane będą specjalne komunikaty o przebiegu zjawisk – fakt wydania komunikatu można rozpoznać po literze „K” na mapie z ostrzeżeniami. #Pogodynkapl #Imgw #PrognozaPogody #Zima, #wiatr, #zawiejeizamiecie

Podziel się na Facebooku

Tweet (Ćwierkaj) na Twitterze

Uwaga! Przed nami około doby z dynamiczną i zmienną pogodą. Wydano ostrzeżenia 2-go i 1-go stopnia.

Dziś po południu dostaniemy się pod wpływ szybko przemieszczającego się niżu, który wieczorem dotrze nad Pomorze i dalej kierując się na wschód w piątkowe popołudnie oddali się w kierunku Białorusi. Związany z niżem system frontów atmosferycznych już od godzin okołopołudniowych przyniesie opady śniegu (na północy i wschodzie kraju chwilami dość obfite), deszczu ze śniegiem, a przejściowo również deszczu.

Z wędrówką niżu na obszarze kraju związany będzie wzrost prędkości wiatru, który w dzielnicach południowych i centralnych osiągać będzie w porywach 80-110 km/h, a wysoko w górach do 140 km/h. Silny wiatr w połączeniu z opadami śniegu wywoła miejscami zawieje i zamiecie śnieżne. Najintensywniejsze zjawiska wiatrowe wystąpią późno po południu, wieczorem i w nocy z czwartku na piątek.
Uwaga – w związku z opadami i silniejszym wiatrem warunki na drogach staną się trudniejsze!

Na stronie www.pogodynka.pl/ostrzezenia, można zapoznać się z aktualnymi ostrzeżeniami. Warto dziś zaglądać tam częściej, ponieważ, w trakcie ważności ostrzeżeń wydawane będą specjalne komunikaty o przebiegu zjawisk – fakt wydania komunikatu można rozpoznać po literze „K” na mapie z ostrzeżeniami.
#Pogodynkapl #Imgw #PrognozaPogody #Zima, #wiatr, #zawiejeizamiecie